İçeriğe Geç.

BÜYÜK BAHAR İNDİRİMİ TÜM ÜRÜNLERDE %50 İNDİRİM !

Önceki Blog
Şimdi Oku:
Lavanta Sabunu Faydaları Nelerdir?
Sonraki Blog

Lavanta Sabunu Faydaları Nelerdir?

Doğal yöntemler sayesinde elde edilen sabunlar grubunda yer alan lavanta sabunu, lavanta tohumuyla yapılan bir sabun çeşididir. Lavanta sabunu muhteşem etkilere sahiptir. Bu nedenle birçok alanda kullanım gösterir. Cilt temizliği, vücut temizliği ve daha birçok temizlik alanında kullanabileceğiniz lavanta sabunu, saymakla bitmeyen faydaları ile karşınıza çıkar. Özellikle de cilt temizliği için tercih edilen bu sabun, zona hastalığı gibi hastalıklara da iyi gelir. Peki lavanta sabunu faydaları nelerdir?

 • Cilt Lekelerinin Giderilmesine Yardımcı Olur

Lavanta sabununu düzenli bir şekilde kullandığınız zaman cildimizdeki lekelerin yavaş yavaş yok olduklarını görebilirsiniz. Lekeler zamanla açık bir renk almaya başlar sonunda da kendiliğinden yok olurlar. Cilt lekelerinden doğal bir yöntemler kurtulmak isteyenler lavanta sabununu rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca herhangi bir yara sonucunda kalan lekelerden de bu sabun sayesinde kurtulabilmeniz mümkündür.

 • Sivilce Ve Akne Oluşumunu Engeller

Lavanta sabunu, sivilce lekeleri ile baş edebildiği gibi sivilce oluşumları ile de baş edebilir. Eğer çok fazla akne ve sivilce ile mücadele etmek zorundaysanız, lavanta sabunu kullanımı yaparak bu sorunla savaşabilirsiniz. Sivilce ve akne oluşumlarını önlemede çok etkili olan bu sabun, hemen her türlü cilde iyi gelir.

 • Cilt Kuruluğuna İyi Gelir

Çevre koşullarından, bakımsızlıktan, yanlış cilt ürünlerinden, yanlış ve eksik beslenmeden dolayı yaşanan cilt kurulukları, cildinizi kötü gösterebilir. Cildinize nem kazandırmak için lavanta sabununu kullanabilirsiniz. Bu sabunun içerisinde nem takviyesini yapabilmeniz için gerekli olan tüm maddeler vardır. Özellikle de duş esnasında uygulama yaparak cildinize yüksek oranda nem sağlayabilirsiniz. Lavanta sabunu cildi nemli tuttuğu gibi aynı zamanda cildin yumuşak olmasını da sağlar.

 • Cilde Parlaklık Ve Canlılık Kazandırır

Tüm cilt ürünlerini kullanmanıza rağmen cildinizin parlaklık seviyesini yükseltemeyebilirsiniz. Bu durumda lavanta sabunu kullanmanız en mantıklı olandır. Çünkü lavanta sabununun içeriğinde bulunan maddeler, cildinizin her zamankinden daha fazla parlak olmasını sağlarken aynı zamanda cilde canlılık kazandırır. Parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı kolaylaştıran bu sabun günün her anında rahatlıkla kullanılabilir.

 • Kırışıklıkları Önler Ve Giderilmesine Yardımcı Olur

Yaş ilerledikçe ortaya çıkan kırışıklıklar moralinizi çok fazla bozabilir. Fakat lavanta sabunu ile bu kırışıkları geciktirebilir ve ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer erken yaşlarda kullanım yaparsanız kırışıklıklar ile daha geç bir zamanda tanışma fırsatı yakalarsınız. Bu sabun kırışıklığın beklenenden daha geç bir şekilde meydana gelmesini sağlar. Aynı zamanda sizi mevcut kırışıklıklardan da kurtarır.

 • Siyah Noktaları Giderir

Siyah noktalar, hemen herkesin baş belası olan cilt sorunlarından biridir. Lavanta sabunu cilde uygulandığı zaman siyah noktalara savaş açar. Siyah nokta giderme konusunda çok iddialı olan lavanta sabunu, sizleri bu sorundan hızlıca kurtarabilir. Hem siyah noktalardan kurtulma hem de siyah noktaları yok etme amacıyla bu sabunu kullanabilirsiniz.

 • Ciltte Oluşan Kızarıklık

Cildinizde herhangi bir nedenden dolayı oluşan kızarıklar, sizi çok fazla rahatsız eder. Bu durumda cilt kızarıklarını hızlı bir şekilde yok edebilmek için lavanta sabununu kullanabilirsiniz. Lavanta sabunu hemen her kızarıklık ile mücadele edebilir. Üstelik bu kızarıklıkların meydana getirdiği lekeleri de yok etme potansiyeline sahiptir. Özellikle de güneşten dolayı meydana kızarıklıklar için faydalıdır.

 • Yara Ve Tahrişlerin Tedavi Edilmesine Yardımcı Olur

Vücudunuzun herhangi bir yerinde meydana gelen yara ve tahrişler, günlük rutinlerinizin aksamasına neden olabilir. Bu durumda çözüm olarak lavanta sabununu kullanabilir ve yaralarınıza elveda diyebilirsiniz. Lavanta sabunu yara ve tahrişin yarattığı acı hissini de dindirir. Vücudunuzun ciddi oranda rahatlamasına yardımcı olur. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Tahriş olan yeri temiz tutar ve sağlıklı bir şekilde iyileştirir.

 • Cilt Hastalıklarının Tedavisinde Olumlu Sonuç Elde Etmenize Yardımcı Olur

Cilt hastalıkları, cildin kaşınmasına ve döküntü yaşamasına neden olur. Özellikle de zona hastalığı gibi tehlikeli hastalıklar, ciltte ciddi sorunların görünmesine sebep olurlar. Bu tür hastalıkların tedavisinde dikkatli olmak çok önemlidir. Lavanta sabunu pek çok cilt hastalığının tedavisinde olumlu sonuçlar elde etmenize yardım eder. Hastalığın yarattığı olumsuz etkileri hızlıca yok eder.

 • Besleyici Özelliği İle Saçın Daha Hızlı Uzamasını Sağlar

Lavanta sabunu sadece cilde iyi gelmez. Bu sabun aynı zamanda saçlar için de çok faydalıdır. Lavanta sabununun içeriğinde bulunanlar saça besleyici bir etki yaratır. Bu sayede uzun saçlarsa sahip olmanız daha da kolaylaşır. Lavanta sabununu saçınıza uygulayarak hızlı uzamalarına yardımcı olabilirsiniz. Özellikle de banyo sırasında saçlarınızı bu sabunla güzelce yıkamalısınız.

 • Saçlara Canlılık Verir

Cansız saçlara sahip olan insanlar lavanta sabunuyla bu soruna çözüm bulabilirler. Lavanta sabunu saçın yapısına temas ederek kökten gelen bir canlılık kazandırır. Özellikle de yıpranan saçların tekrar eski haline dönebilmeleri için yardım eder. Canlı ve gür saçlarınız olsun istiyorsanız, saçlarınıza düzenli olarak lavanta sabunu uygulamanız gerekir. Zamanla saçlarınızdaki değişimi göreceksiniz.

 • Saçtaki Kepeğin Giderilmesine Yardımcı Olur

Saçta meydana gelen kepek saç yapısını olumsuz etkiler. Kepek, kendiliğinden meydana gelebildiği gibi dış etkenlerden dolayı da meydana gelebilir. Bu tür kepek problemlerini yok edebilmenin en garanti yollarından biri de lavanta sabunu kullanmaktır. Lavanta sabunu, kepeğin yok olmasına yardım ederken aynı zamanda ileride kepek oluşumuna da mani olur. Sağlıklı saçlara sahip olmak için lavanta sabununu duşta kullanmanız önerilir.

 • İçerdiği Doğal Mineraller İle Saçları Besler

Kuru, cansız ve mat görünen saçlara sahipseniz, lavanta sabunu mucizesinden faydalanabilirsiniz. Lavanta sabunu saç yapısını besleyen ve ona canlılık veren doğal mineraller içerir. Bu mineraller sayesinde saçlarınızı doğru bir şekilde besleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Saçın dış görünüşünü etkileyen lavanta sabunu, doğal bir besleyici olduğu için saçlarınıza asla zarar vermez. İçeriğindeki mineraller saçı canlı, parlak ve gür bir hale getirir.

 • Saçı Parazitlerden Arındırır Ve Korur

Saç derisinde bulunan parazitler zamanla saç yapınıza zarar vermeye başlarlar. Saç parazitlerinden kurtulmanın en iyi yolu ise doğal içerikli sabunlar kullanmaktır. Bu hususta kullanabileceğiniz en doğal ürünlerden biri de lavanta sabunudur. Lavanta sabunuyla saçlarınızı yıkadığınız zaman dipleri tertemiz olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz. Ayrıca devamlı kullanım sonucunda parazit gibi tehlikelere karşı da korunmuş olursunuz.

 • Saçı Yağdan Arındırır Ve Yağlanmasını Geciktirir

Yağlanmalar, saçı olumsuz etkileyen durumlardan biridir. Eğer yağlı bir saçınız varsa kullandığınız şampuana ve sabuna dikkat etmeniz gerekir. Bunun için tercihlerinizi her zaman doğal ürünlerden yana kullanmalısınız. Lavanta sabunu yağlı saçlarınızı temizleme konusunda çok etkilidir. Ayrıca yağlanma önleyici olarak lavanta sabununu kullanabilirsiniz. Bu sabunla saçlarınızı her türlü olumsuzluğa karşı koruyabilirsiniz.

 • Doğal Yapısı Sayesinde Doğal Bir Arındırıcıdır

Lavanta sabunu, sadece lavanta ile elde edildiği için doğal ürünler arasındadır. Bu doğallığı vücudunuzun birçok noktasında kullanabilirsiniz. Özellikle saç ve cilt alanında öne çıkan lavanta sabunu doğal yapısı sayesinde doğal bir arındırıcı olarak karşınıza çıkar. Saçta bulunan olumsuz durumların tamamı ile mücadele edebilir. Lavanta sabunu kullandığınız zaman saçlarınızın her zamankinden daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

 • Saçı Derinlemesine Temizleyerek Rahatlatır Ve Ferahlık Sunar

Saç diplerinin ve saç uçlarının da rahatlamaya ihtiyacı vardır. Bunu yapabilmenin en iyi yolu ise doğal bir saç ürünü kullanmaktır. Lavanta sabunu saçı derinlemesine temizler. Bu sayede saçın rahatlamasına yardımcı olur. Rahatlayan saç ferah bir şekilde büyüme gösterir. Bu tür etkilerin meydana gelmesini sağlayan lavanta sabunu, saçı baştan uca besler.

 • Günlük Etkenlerden Oluşan Hasar Görmüş Cildi Onarır

Gün boyu toza, dumana, rüzgara, kire ve güneşe maruz kalan cilt, gün sonunda aşırı kirlenir. Bu kirlenmeler yüzünden ciltte birtakım hasarlar meydana gelebilir. Bu hasarların düzelebilmesi için cildinizi iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Bunun için lavanta sabununu kullanabilir ve hasar gören cildinizi yeniden eski haline getirebilirsiniz. Günlük etkenlerin meydana getirdiği hasarı en aza indirmenin yolu bu sabunla cildi temizlemektir.

 • Cildi Nemlendirme Özelliğine Sahiptir

Nemsiz bir cilt her zaman soluk ve cansız görünür. Bu cansızlık sizi yorgun gösterebilir. Fakat yüzünüzü lavanta sabunu ile yıkadığınız zaman cildinizin nem kazandığını hemen fark edeceksiniz. Ayrıca vücudunuzun genel olarak nemli kalması için de bu sabunu kullanmanız tavsiye edilir. Her gün duş yaptığınız zaman lavanta sabununu sürmeniz sizi son derece rahatlatacaktır.

 • Temizleyici Özelliği Sayesinde Kötü Kokuyu Önler

Vücudu doğru bir şekilde temizlenmeyen insanlar zamanla kötü kokmaya başlarlar. Bu durumda koku önleyici bir ürün kullanmak zorunda kalırlar. Lavanta sabunu koku önleme konusunda çok başarılı bir içeriğe sahiptir. Bu sabun güzel kokmanızı sağlarken aynı zamanda vücudunuza mükemmel bir yumuşaklık da kazandırır. Lavanta sabunu ile banyo yaptığınız zaman gün boyu çok güzel kokarsınız.

Sepet

Kapat

Sepetiniz Şu Anda Boş

Alışverişe Başla

Seçenekleri seçin

Kapat